Anasayfa » Mimari Tasarımlar » Gönye Tasarım’dan Pruva 34’e dinamik ve sofistike iç tasarım!
Gönye Tasarım’dan Pruva 34’e dinamik ve sofistike iç tasarım!

Gönye Tasarım’dan Pruva 34’e dinamik ve sofistike iç tasarım!

Gönye Tasarım’ın Pruva 34 projesi kapsamında tasarlanan daire, projenin kimliğini tamamlayan ve yüksek standartlara sahip iç mekan tasarımıyla ön plana çıkıyor.
İnşaat ve gayrimenkul yatırım şirketleri ile çözüm ortaklığı yaparak, Türkiye’nin en önemli rezidans, toplu konut ve ofis projelerinin iç mimari tasarımlarına imza atan Mimar Yelin Evcen ve İç Mimar Gönül Ardal ortaklığındaki Gönye Tasarım’ın iç mimari tasarımını üstlendiği, Bakırköy kıyı yolu üzerinde deniz manzaralı konumuyla dikkatleri üzerine çeken Pruva 34 projesi kapsamındaki örnek daire, sıcak ve islakanmış mekanlar etkisini detaylardaki otel konforuyla birleştirirken, müşterinin “gerçek daire” algısını ön plana çıkartarak tasarım hedeflerine ulaşmayı kafaarmış. Büyük metrekareli daireler ve dublekslerin yer aldığı denize karşı konumlandırılmış Pruva 34 projesi kapsamındaki örnek daire tasarımının bütün detaylarında alıcı profili ile uyumlu üst segment ürünler tercih edilmiş.

Dairenin tasarımında mobilya seçimleri ve dekorasyon detayları, sabit mobilya tasarımları kadar özenle üzerinde durulan noktalar olmuş. Proje dahilin özel olarak tasarlanmış mobilya, durumı, yatak tekstili, konut tekstili ve yağlı boya tablolar, mekana hem farklılık hem de islakanmışlık katmış. Mobilya ve dekoratif detaylar kadar iç mimari tasarımı farklılaştıran ve beklenen konforu kullanıcıyla buluşturan teknolojik donanımlardan fotovoltaik cam ise istenildiğinde mekanlar arası şeffaflığı sağlamak üzere antre ve salon arasında kullanılmış.

Gönye Tasarım’ın projelerinde sıkça kullandığı doğaya gönderme yapan esintiler, örnek dairede de pek çok detayda göze çarpıyor. Özel tasarım desenli ahşap parkeler ve kaliteli mermer seçimleriyle doğallığı iç mekan tasarımıyla buluşturan Gönye Tasarım, kullandığı renklerle de bu etkiyi sürdürmüş. bütün dairenin belirli bir tema ve renk düzeninde kurgulandığı projede bronz detaylar, bej, kahverengi, mavi, yeşil, sarı ve turuncu tonlarıyla doğkırmızı, sofistike ve dinamik bir enerji yaratılmış.

Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Emlak Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 1)
Projeler Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 2)
Güncel Haberler
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 3)
Diğer Kategoriler
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 4)
Tema Tasarım | Osgaka.com