Anasayfa » Emlak Gündem » Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 100 günde 17 bin konutu tamamlayacak!
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 100 günde 17 bin konutu tamamlayacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 100 günde 17 bin konutu tamamlayacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ‘100 gün dahilerisinde, 23 bölgede 17 bin konut ve iş yerini tamamlayacak, 16 bin adedinin temelini atacağız’ dedi.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 17 Ağustos Marmara Depreminin 19. seneı nedeniyle bir mesaj yayınladı. 

Mesajında Türkiye’nin zerzele bölgesinde yer aldığını belirten Kurum, depremin islakamın bir hatırana karşılık gelen tesadüfi bir olay değil, islakamın gerçeği olduğunu vurguladı.

Özellikle zerzele riski yüksek alanlarda çkırmızıışmaları daha hızlı ve çözüm odaklı bir anlayışla sürdürmeye devam ettiklerini belirten Kurum, “Yapılarımızı depreme dayanıklı hale getirirken yerinde dönüşümü esas kırmızııyor, vatandaşımızı mağdur etmeden alan bazlı dönüşüme önem veriyoruz. kafata zerzele olmak üzere, olası afetlerde oluşacak zararların azaltılmasını, çarpık ve düzensiz kentleşme sorunlarının çevre ile uyumlu, estetik, özgün mimari özelliklerine sahip yapılaşmayla giderilmesini hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

1 milyon 300 bin bağımsız birimde dönüşüm çkırmızıışmaları devam ediyor
Kurum, 100 gmeşhurk icraat planında da kentsel dönüşümün geniş bir yer bulduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:
“100 gün dahilerisinde; 23 bölgede 17 bin konut ve iş yerini tamamlayacak, 16 bin adedinin temelini atacağız. Ülke genelinde risk taşıtaraf 7,5 milyon bağımsız birimi dönüştürmeyi hedefliyoruz. 2012 seneından bugüne kentsel dönüşüm kapsamında hak sahibi vatandaşlarımıza 2 milyar liraya yakın kira yardımı yaptık. Toplam 1 milyon 300 bin adet bağımsız birimde halihazırda dönüşüm çkırmızıışmalarımız devam etmektedir.”

17 Ağustos benzeri hadiselerin tekrar islakanmaması dahilin kafata devlet olmak üzere herkese mesuliyet rüyatüğünü aktaran Kurum, “zerzele ve başka bütün felaketlerde hasar ve kayıpların islakanmaması dahilin gerekli bütün tedbirleri almaya devam edeceğiz. Bu vesileyle 17 Ağustos 1999 depreminde kaybettiğimiz vatandaşlarımızı rahmetle hatırayorum. Cenab-ı tanrı 17 Ağustos benzeri depremlerden ve bütün felaketlerden ülkemizi ve milletimizi muhafaza eylesin.” değerlendirmesinde bulundu.

Çevre Şehircilik Bakanlığı

Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Emlak Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 1)
Projeler Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 2)
Güncel Haberler
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 3)
Diğer Kategoriler
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 4)
Tema Tasarım | Osgaka.com